Masz pytania? Napisz do nas!

  Dom w stanie surowym Wrocław

  Do stanu surowego domu wlicza się fundamenty, ściany, strop, więźbę, kominy, dach i ewentualnie schody żelbetowe oraz ścianki działowe. Nasze doświadczenie w branży budowlanej pozwala nam doradzać Państwu przy wyborze materiałów na dachy, ściany, stropy.  Oferujemy Państwu również pomoc i doradztwo przy rozwiązywaniu konkretnych problemów.

  Naszym atutem jest indywidualne podejście do klienta oraz przystępne ceny. Klienci mogą liczyć na terminowość, precyzję, doświadczenie oraz zaangażowanie w realizacji powierzonych zadań. Dbamy również o wykonawstwo w technologiach ekologicznych oraz zdrowy mikroklimat w domu. Dlatego tez najchętniej budujemy z pustaków ceramicznych Porotherm lub Silikatów. Zwieńczeniem stanu surowego domu jest solidna konstrukcja z więźby oraz dach. Polecamy dachówki ceramiczne jako najlepszy materiał na trwały dach.

  Domy w stanie surowym Wrocław

  Jako firma budowlana z blisko 30-letnim stażem oferujemy Państwu kompleksową realizację stanów surowych budynków. Wykonywane przez nas budowy realizujemy w oparciu o zasady wiedzy technicznej i sztuki budowlanej oraz o aktualnie obowiązujące normy w zakresie bezpieczeństwa, a także funkcjonalności. Zapewniamy kompleksowe podejście w systemie „od projektu do realizacji”, oferując jednocześnie profesjonalne doradztwo w kwestii wyboru materiałów budowlanych i rozwiązań technologicznych.

  Jak przebiega realizacja stanów surowych budynków?

  Naszym klientom oferujemy zarówno domy w stanie surowym otwartym, jak i zamkniętym. Kompleksowe realizacje, których podejmujemy się na terenie całego Wrocławia oraz okolic, obejmują roboty ziemne i przygotowawcze, a także wszelkie prace murarskie. Dla stanów otwartych wykonujemy mury fundamentowe, mury konstrukcyjne oraz część ścianek działowych. Realizacja obejmuje również montaż konstrukcji dachu oraz pokrycia dachowego. Z kolei w przypadku stanów surowych zamkniętych w domach instalowane są dodatkowo okna i drzwi, a także wszystkie ścianki działowe oraz schody, jeśli ich montaż został ujęty w projekcie budowlanym. Taki budynek jest w pełni gotowy do rozpoczęcia prac wykończeniowych.

  Zakres usług, które wykonujemy, stawiając dom w stanie surowym, obejmuje:

  • roboty ziemne (wykopy pod mury i ławy fundamentowe oraz piwnice),
  • budowę muru fundamentowego,
  • budowę murów konstrukcyjnych budynku,
  • ścianki działowe,
  • systemy kominowe i wentylacyjne,
  • stropy i stropodachy,
  • montaż więźby dachowej,
  • instalację pokryć dachowych.

  Dom w stanie surowym – doradztwo i przystępne ceny

  Jako wykonawca stanów surowych budynków proponujemy naszym klientom kompleksowe, dedykowane doradztwo w zakresie wyboru najlepszych materiałów budowlanych. Dzięki współpracy z renomowanymi producentami oraz dystrybutorami budujemy domy nowoczesne i energooszczędne, z najwyższej jakości prefabrykatów. Zadowolenie klientów jest naszym priorytetem, dlatego oprócz terminowych realizacji oraz przyjaznych dla środowiska rozwiązań zapewniamy również atrakcyjne ceny usług i korzystne rabaty.

  Jeśli poszukują Państwo wykonawcy, który zrealizuje dom w stanie surowym Wrocław oferuje dziesiątki firm z branży budowanej. Jednak tylko nieliczne – tak jak my – istnieją na rynku od niemal trzech dekad, co stanowi najlepsze świadectwo jakości. Do każdego z powierzonych nam zadań podchodzimy indywidualnie, dobierając odpowiednie materiały i sprawdzone technologie. Realizujemy inwestycje kompleksowo i zgodnie z projektem budowlanym, dzięki czemu mogą być Państwo pewni, że wykonana przez nas budowa będzie prezentowała się dokładnie tak, jak na wizualizacji.

  Ile kosztuje dom w stanie surowym we Wrocławiu?

  Przyjmuje się, że realizacja stanu surowego stanowi równowartość ok. 30-50% całkowitego kosztu budowy domu. W celu uzyskania wstępnego kosztorysu oraz omówienia szczegółowych warunków współpracy zachęcamy do kontaktu z naszym biurem. Swoim klientom zapewniamy wsparcie w trakcie realizacji inwestycji, przeprowadzając Państwa przez kolejne etapy budowy wymarzonego obiektu od koncepcji, poprzez domy w stanie surowym, aż po prace wykończeniowe.

  Budowa domu - stan surowy

  Kompleksowa budowa domu w stanie surowym

  W prawie budowlanym nie istnieje konkretna definicja stanu surowego otwartego bądź zamkniętego, mimo że konkretny zakres usług wchodzących w skład tego etapu prac jest powszechnie znany firmom budowlanym. Dom w stanie surowym otwartym posiada już wymurowane ściany nośne, komin, strop, pokrycie dachu, a często też schody wewnętrzne. Można w nim zatem dostrzec dokładny zarys przyszłego wymarzonego lokum, ale nadal brakuje w nim wielu ważnych elementów.
  Następujący po nim etap to stan surowy zamknięty. Po jego zakończeniu budynek ma już dach, kompletną konstrukcję nośną, zewnętrzne drzwi oraz okna. To oznacza, że jest już odpowiednio zabezpieczony przed czynnikami zewnętrznymi, w tym przede wszystkim opadami śniegu. W środku pozostaje jednak jeszcze wiele do wykończenia, w tym to, co najistotniejsze dla komfortowego mieszkania, czyli instalacje.